Druhy bezpečnostního skla:

Tvrzené sklo - ESG je tvrzené (bezpečnostní) sklo, které se vyrábí tepelnou úpravou kalením. Tneto proces změní vnitřní napětí a sklo díky němu získá nové vlastnosti. Proces kalení spočívá v ohřátí skla minumálně na teplotu 630 °C a následnému prudkému ochlazení vzduchovou sprchou. Tím se ochladí povrch skla, ale vnitřní zůstává teplá. Tímto procesem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnost v ohybu a odolnost proti nárazům. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré kvádříky a tím se výrazně sníží pravděpodobnost poranění.

Kalené bezpečnostní sklo se používá především tam, kde jsou kladeny nároky na bezpečnost. Jedná se především o prosklené výplně dveří, zástěny pro sprchové kouty, skleněné markýzy, atd.

 Vrstvené sklo - Connex se skládá ze dvou, nebo více tabulí skel, které jsou spojeny vrstvou fólie, která zaručuje bezpečnost. Bezpečnostní sklo lze použít pro všechny druhy zasklení, kde je vyžadováno zajištění skla proti vysypání a proti vniknutí cizích osob do objektu.

Bezpečnostní sklo Connex se používá především do výkladních skříní obchodů, dveří a jako pochozí u schodnic, podlahy, atd.